Jak uzyskać ROOT w LG Optimus L5 E610

Pobierz i zainstaluj oprogramowanie Kingo

Aplikację pobierz z oficjalnej strony Kingo.

Strona pobierania Kingo

Strona pobierania Kingo

Po pobraniu należy zainstalować program. Instalacja przebiega standardowo. Gdy go włączymy, ukaże się taki ekran:

Główny ekran aplikacji Kingo

Główny ekran aplikacji Kingo

Włącz Debugowanie USB w telefonie

Program zostawiamy w stanie jak jest, zaś przechodzimy do ustawień telefonu. Musimy wejść w Menu -> Ustawienia -> Opcje dla programistów -> Zaznacz „Debugowanie USB”.

Włączanie Debugowania USB w LG L5

Włączanie Debugowania USB w LG L5

Podłącz urządzenie do komputera w trybie ładowania

Podłaczamy kabel USB do komputera i telefonu, po czym w telefonie wybieramy Typ połączenia USB na Tylko ładowanie. Nie zwracaj uwagi na komunikat o ADB SHELL, Ty go mieć nie będziesz.

Screenshot_2014-09-23-16-17-26

Dajemy chwilę komputerowi na zainstalowanie sterowników do telefonu. Jeśli masz WinXP lub niższy, to istnieje prawdopodobieństwo, że sam będziesz potrzebował doinstalowywać sterowniki. W Kingo pare razy może się zmienić ekran, lecz na to nie patrz.

Właściwa operacja ROOTowania telefonu

W końcu powinieneś otrzymać ekran informujący o połączeniu telefonu z komputerem z wiadomością ROOT Status: No. Jak łatwo się domyślić, klikamy przycisk ROOT. Kingo będzie wykonywał kilka operacji. Podczas nich, internet musi być podłączony.

Kingo - ROOTowanie telefonu LG L5

Kingo – ROOTowanie telefonu LG L5

Po wykonaniu operacji przez Kingo telefon zostanie uruchomiony ponownie. Gdy już się uruchomi, kliknij w Kingo przycisk OK. Wtedy odblokuj telefon, wybierz Typ połączenia USB na Tylko ładowanie i w komunikacie dotyczącym zezwolenia na ROOT dla ADB SHELL wybierz Zezwól.

W Twoim menu powinna utworzyć się aplikacja SuperSU. Będzie to pewny znak, że posiadasz uprawnienia do powłoki ROOT, czyli Administratora urządzenia.

SuperSU w LG L5

SuperSU w LG L5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge