Korzystanie z Messengera przez stronę mobilną Facebooka

Facebook skutecznie próbuje zmusić użytkowników do instalowania ich mobilnej aplikacji Messenger na telefonie. Przy każdej próbie wejścia w wiadomości na stronie mobilnej FB (czyli m.facebook.com lub touch.facebook.com) przeglądarka przekieruje nas do Sklepu Play, abyśmy pobrali ten nieszczęsny komunikator.

Użytkownicy iPhonów powiedzą, że nie mają takiego problemu – słusznie. Zmuszani do korzystania z dedykowanej aplikacji Messenger są akurat użytkownicy Androidów, natomiast na telefonach z logiem jabłka wszystko działa tak, jak byśmy tego chcieli. My właśnie ten fakt wykorzystamy.

Zmiana UserAgenta rozwiązaniem problemu

Wydaje się to dość śmieszne, ale jeśli nasze urządzenie mobilne będzie deklarować, że jest iPhonem, to będziemy mieć możliwość przeglądania wiadomości bez Messengera w przeglądarce na Androidzie.

A więc – do dzieła! Przykład robiony korzystając z przeglądarki Firefox.

Krok 1: Zainstaluj dodatek do zmiany UserAgenta w przeglądarce


W Firefoxie pobierz dodatek User-Agent Switcher and Manager. Oczywiście możesz pobrać dowolny inny, lecz w tym poradniku, będziemy używać właśnie tego.

Krok 2: Ustaw dodatek tak, aby działał tylko na Facebooka

  1. Przejdź do ustawień dodatku (Menu -> Dodatki -> User-Agent Switcher and Manager).
  2. Wybierz White-list mode i w widoczne tam pole wpisz „facebook.com”. To wystarczy, aby działało także na subdomeny (np. m lub touch).
  3. Kliknij Save na dole.

Krok 3: Ustaw UserAgent na iPhonowy


Otwórz Menu (3 kropki obok adresu) i wybierz User-Agent Switcher and Manager.
Tam wybierz kolejno Firefox i iOS:


Następnie zaznacz tego UserAgenta i wybierz zielony przycisk Apply.

Już możesz korzystać z Messengera w przeglądarce!

Teraz po odświeżeniu strony Facebooka na telefonie powinieneś mieć możliwość przeglądania wiadomości i odpisywania na nie

Polecam jednocześnie przejście na inne, bezpieczniejsze i przyjemniejsze do używania komunikatory, jak np. Signal, Telegram, czy Riot.

Grafika: 1

4 komentarzy do “Korzystanie z Messengera przez stronę mobilną Facebooka

  1. Całkiem fajny poradnik, bo doprowadzało doprowadzało mnie to do szału, że ciągle przekierowywało mnie do tego sklepu ^^ Natomiast ja mam na to inny sposób. Ściągnąłem aplikacje facebook lite, która nie dość że zajmuje mniej miejsca to ma praktycznie wszystkie te same funkcje z tym, że możemy odpisywać normalnie bez ściągania Messengera 🙂 Polecam sprawdzić samemu

    1. Dzięki Łukasz za radę 🙂 Ta apka działa bez większych problemów, a na pewno się przyda osobom takim jak ja, które nie mają za bardzo miejsca na telefonie i nie chcą go zamulać jeszcze większą ilością aplikacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge