Które darmowe usługi w Orange na kartę warto włączyć

Skoro mamy już ofertę na kartę w Orange, to warto skorzystać z jej przewagi nad ofertami abonenckimi – usługami. Od niedawna (tak, śledzę stronę Orange raz na jakiś czas) dają ciekawe usługi dla użytkowników, a co ciekawe, za darmo! Wydaje mi się, że w mentalności każdego Polaka drzemie jakaś chęć do darmowych rzeczy, ale to nie znaczy, że nie widzi w tym żadnych haczyków. Ja np. zawsze gdy widzę coś w niższej cenie, to podejrzewam, że coś jest nie tak. No, poza promocjami w Biedronce! W tym wpisie postaram się Was „naciągnąć” na darmówki rozdawane przez Orange mówiąc o korzyściach płynących z niczego.

Dlaczego Orange daje darmowe usługi?

Jeszcze jedna rzecz przed rozpoczęciem głównego tematu wpisu. To właśnie jest rozwinięcie tematu haczyku, o którym wcześniej wspomniałem. Dobra oferta za darmo? Nie możliwe, co oni z tego mają? Otóż mają. Jeśli przeczyta się listę usług w Orange można zauważyć pewien związek między usługami. Dla przykładu: Orange Grupa, Prezent dla przyjaciela i Polecam promocje – wszystkie usługi wiążą się z tym, że Ty i Twój znajomy macie korzyści z bycia w tej samej sieci. Byłoby to normalne, że osoba słuchająca dwóch osób z w tym wypadku Orange, zazdrościłaby takiej korzystnej na pierwszy rzut oka oferty. Myśli sobie: „a może tam przejdę?”. Przyjaciel zachęca go jeszcze bardziej mówiąc, że jak go zaprosi do Orange, to oboje dostaną dodatkowe minuty i inne bajery, dzięki usłudze Gorąco polecam. W tym przypadku chodzi o to, aby zachęcić innych do przejścia do Orange.
Może i konsultanci Orange nie grzeszą inteligencją, ale oferty są wybierane przez uzdolnionych psychologicznie osób 😉

Lista usług, które warto włączyć

Karuzela nagród

Usługa szczególnie opłacalna dla osób, które wykorzystują dużo pieniędzy z konta i lubią korzystać z pakietów. Za każdą wydaną złotówkę (na kupno pakietu, na rozmowę) otrzymujemy 1 bonusiak, czyli jak można to nazwać, wirtulną walutę w Orange (inną, niż środki z konta promocyjnego). Po uzbieraniu odpowiedniej ilości bonusiaków, możemy wymienić je na jakiś pakiet z dostępnych w tabeli tutaj: Orange – Karuzela Nagród – Na co można wymienić bonusiaki
Warto włączyć tę usługę nawet jeśli nie wykorzystujemy dużo pieniędzy, bo nic na tym nie tracimy, a możemy dodatkowo zyskać. Jeśli doładowujemy konto częściej niż 93 dni, nie będzie żadnego problemu z poprzednimi bonusiakami. Co ciekawe, jeśli nie doładujemy konta w ciągu 93 dni, po jego późniejszym doładowaniu (masło maślane) zostaną one odblokowane i tym samym mamy je zwrócone.

Jak włączyć?

Wpisz na klawiaturze: *110*88# i zatwierdź przyciskiem rozpoczęcia połączenia. Aktywacja usługi jest darmowa.

Twój dzień

Miły gest od Orange, lecz naciągający do doładywania na kwotę 25zł co miesiąc. Ja jednak omijam ten punkt – wolę doładowywać tak jak teraz – 50zł co 3 miesiące lub rzadziej – i dostawać prezenty tylko 1 raz na 3 miesiące. Usługa polega na tym, że jeśli w 30 dni przed doładowało się na konto więcej niż 25 złotych, dostaje się prezent, jedno z poniższych:

 • 50 minut do wszystkich sieci
 • 30 minut do wszystkich sieci
 • 60 minut tylko do Orange
 • 100MB na transfer danych (internet)
 • 50 SMS’ów tylko do Orange
 • 30 MMS’ów do wszystkich sieci

Prezent ważny przez 1 dzień. Zawsze coś.
Dla przykładu, ja aktywowałem usługę dziś (26 lipca), więc jeśli do 26 sierpnia doładuję konto za kwotę większą niż 25zł, otrzymam prezent. Co ciekawe, kwoty doładowań łączą się, więc można doładować np. 3x za 5zł i 1x za 10zł i dostaniemy upragniony bonus.

Jak włączyć?

Wpisz na klawiaturze: *110*96# i zatwierdź przyciskiem rozpoczęcia połączenia. Aktywacja usługi jest darmowa.

Premia na kartę

Oferta pozwala nam na wymianę wirtualnie zgromadzonej premii na realny (tak, taki, którego możesz nawet używać) telefon lub inny sprzęt (który niestety trzeba zamawiać online). Im więcej doładowujesz, tym lepiej, ale tak jak w poprzedniej usłudze, nie jesteśmy zobowiązani do doładowywania konta na kwotę większą, niż 25zł miesięcznie. Usługa trwa przez 2 lata i przez ten czas zbieramy premie, które będziemy mogli później wymieniać.
No tak, ale czy to jest w ogóle opłacalne? Policzmy. W pierwszy rok dostajemy 5zł za każdy miesiąc, jeśli doładowaliśmy konto na kwotę większą niż 25zł. Jeśli będzie tak w każdym miesiącu, to dostaniemy łącznie 60 złotych. W drugim roku, zamiast 5zł dostajemy już 20, więc jeśli będziemy postepować tak samo, to dostaniemy 240 złotych. Łącznie daje nam to 300 złotych. Przyda się, gdy będziemy chcieli nowy telefon. Oczywiście środki, które uzbieramy nie muszą starczyć na telefon. Jest to rabat, więc jeśli telefon kosztuje 999zł, przy wykorzystaniu zgromadzonej premii zapłacimy 699zł, więc jest to dla nas znaczący zysk.
Tak jak już wczesniej wspomniałem, usługa trwa przez 2 lata. Automatycznie po upłynięciu tego okresu, przychodzi do nas wiadomość SMS z kodem rabatowym, który wpisujemy tutaj: http://www.orange.pl/kupon. Jednakże, usługę można wyłączyć już po upływie 6 miesięcy (lub oczywiście później) i wykorzystać wtedy zgromadzone środki. Jeśli akurat musimy kupować telefon, to lepiej wziąć chociaż to.

Jak włączyć?

Wpisz na klawiaturze: *101*67# i zatwierdź przyciskiem rozpoczęcia połączenia. Aktywacja usługi jest darmowa.

Co druga minuta gratis

Ciekawa usługa, a nie wymaga kompletnie niczego od klienta poza jej aktywacją. Po prostu, co druga minuta w naszej rozmowie jest darmowa. Usługa jest ważna przez 365 dni. Możliwe, że później będzie ją można włączyć jeszcze raz, ale tego nie możemy być pewni. Jest jeden haczyk ukrywający się w regulaminie: mamy do wykorzystania 5000 darmowych minut. Ktoś jest w stanie tyle wykorzystać? Biję pokłony, naprawdę! 🙂

Jak włączyć?

Wpisz na klawiaturze: *110*93# i zatwierdź przyciskiem rozpoczęcia połączenia. Aktywacja usługi jest darmowa.

Taniej do Play i CenterNet

Prosto i szybko – obniżamy koszty rozmów do Play i CenterNet (i pochodnych) do 29gr/minutę. Wystarczy włączyć usługę, więcej nie potrzeba, bo zostaje na zawsze.

Jak włączyć?

Wpisz na klawiaturze: *101*14# i zatwierdź przyciskiem rozpoczęcia połączenia. Aktywacja usługi jest darmowa.

Skarbonka

Jedna z moich ulubionych usług. Za każde doładowanie otrzymujemy dodatkowe 5% z jego wartości, czyli jeśli doładujemy konto za np. 50zł, dostaniemy dodatkowe 5 do naszej wirtualnej świnki skarbonki. Zgromadzone środki po osiągnięciu wysokości 5 złotych możemy przelać na konto promocyjne lub konto główne. Najlepiej jednak przelewać je na konto główne, bo wykorzystamy je do każdej sieci. Przelew środków ze skarbonki na konto możemy wykonać według instrukcji na stronie orange: Przelewanie zgromadzonych środków w skarbonce na konto.

Jak włączyć?

Wpisz na klawiaturze: *110*06*00# i zatwierdź przyciskiem rozpoczęcia połączenia. Aktywacja usługi jest darmowa.

Urodziny

Darmowy prezent na Twoje urodziny i imieniny – 120 minut do wszystkich w Orange (razem oczywiście 240 minut). Musimy zarejstrować się w usłudze, podać swoją datę urodzenia i datę imienin (nie muszą być prawdziwe, ja dałem 1 stycznia zamiast imienin, bo wtedy dzwonię i składam życzenia z okazji nowego roku) i w wybranym przez nas dniu otrzymamy prezent.

Pomimo tego, że usługa jest darmowa, jednak płacimy: 20 groszy za wysłanie wiadomości SMS z potrzebnymi danymi 😉

Jak włączyć?

Musimy wysłać SMS na numer 506 o treści imię, dd.mm.rrrr, dd.mm
Lepiej wytłumaczę:[nasze imię], [dzień urodzenia].[miesiąc urodzenia].[rok urodzenia], [dzień imienin].[miesiąc imienin]
Np:Janek, 02.05.1993, 26.07

Konto ważne rok w Orange na kartę

Jeśli jesteśmy zmuszeni do doładowywania konta tylko ze względu na to, że grozi nam blokada połączeń wychodzących, warto włączyć darmową usługę, która powiększa ważność naszego konta aż do 365 dni. Podczas trwania tej usługi można zmieniać plany taryfowe (np. z Orange POP na Orange SMART), a usługa dalej działa. Po upłynięciu 365 dni
nie byłoby problemem aktywować ją kolejny raz, jeśli byłaby dalej dostępna. Niestety, takiej pewności nie mamy, ale miejmy nadzieję, ze Orange z niej nie zrezygnuje. Aby skorzystać z usługi za darmo musimy być w Orange dłużej niż 3 miesiące, jeśli tak nie jest, płacimy dodatkowe 3zł.
Pomijając powyższe, płacimy jedynie 20 groszy – koszt wysłania SMS’a, aby aktywować usługę.

Jak włączyć?

Należy wysłać SMS’a na numer 8002 o treści START, a usługa zostanie uruchomiona.

I to by było na tyle… Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam wszystkich z Orange! 🙂

PS dla czepialskich: Nie, Orange mnie nie opłaciło, a to nie jest reklama. Skoro jestem w Orange to uważam, że mogę podzielić się garścią dla niektórych może cennych informacji.

10 komentarzy do “Które darmowe usługi w Orange na kartę warto włączyć

 1. Wiecie może czy oferta „Twój dzień” jest jeszcze aktualna? Bardzo mi przypadła do gustu, a wole nie kombinować i ze sprawdzonych źródeł się dowiedzieć 🙂

 2. jestem we wrzystkich uslugach oranz – na koncie promocyjnym mam juz zgromadzone 500 zl i nie moge przelac na konto glowne ani nic za to kupic – dlaczego – przeciez to moje pieniadze – bardzo malo bywam w kraju i nie dzwonie ale przebywam za granica i niestety ze srodkow promocyjnych nie moge korzystac przez ruming i to jest nieuczciwe

  1. Niestety roaming zawsze wiązał się z brakiem dobrych pakietów. I ile wiem, to sieci już teraz jakieś wprowadzają, ale to dalej nie to samo. Trzeba czekać i może za parę lat ceny będą atrakcyjniejsze, a pakiety opłacalne.

 3. Hmm, dlaczego te patafiany nie włączają tych usług z automatu, skoro są darmowe? Jak rozumiem, chodzi im o to, żeby niezbyt duża grupa osób ich używała, czy tak?
  Jestem w Orange od wielu lat. Od iluś miesięcy mam abonamenty bez limitu za 65 zł netto na miech (na firmę). Pewnie nie jestem zbyt wymagającym klientem, bo nie mam większych uwag do nich. Co prawda czasami dają popalić (wydzwanianie z ofertami po 5 razy, wciskanie tabletów, sporadyczne zawyżanie opłat… oczywiście uwzględniają wtedy reklamację, jeśli się… kapniesz), ale w granicach normy – jeszcze mnie nie wkurzyli aż tak, żebym przeszedł do Play. Choć oczywiście nie wykluczam w przyszłości zmiany.

  1. Według mnie, w taki sposób zachęcają osoby, które chcą przejść do innej sieci, aby zostały. Między innymi ja dlatego kiszę się w Orange, a zmianę planuję już od ponad 2 miesięcy (jakoś nie mogę się zabrać za przeniesienie numeru do innej sieci).
   Na Orange można narzekać, na ich denerwujących handlowców, nawet na błędy, które są w usługach przy *100 – często nie działa, co zmusza mnie do szukania kodu na aktywację usługi w internecie. Jedno czego nie mogę im zarzucić to zasięg – jest właściwie wszędzie. Przez około 4 dni miałem kłopoty z zasięgiem (około godziny dziennie, rekordowo było 3), ale wtedy na Facebook’u wyjaśnili, że są kłopoty z nadajnikiem. Teraz znów wszystko działa tak, jak powinno.
   Co do zawyżania opłat, to wolę dlatego nie wiązać się umową terminową. Wolę siedzieć z kartą, kupować doładowania (teraz przez internet, więc szybko wszystko się załatwia) niż patrzyć ile wydzwoniłem i za jaką kwotę. Kiedyś patrzyłem na listę wydatków (jakoś inaczej to się nazywa, ale nie mogę sobie przypomnieć) i naprawdę się zdziwiłem, w szczególności, gdy płacił za internet, pomimo pakietu internetowego obiecywanego podczas przedłużania umowy. To akurat można zareklamować bez problemu (najlepiej w ogóle rozmowę mieć na dyktafonie…), ale takich problemów można uniknąć właśnie dzięki ofercie na kartę.

 4. Usługi w Orange , nigdy nie będą na tyle korzystne, abym pomyślał o rezygnacji z Play – naprawdę, wystarczy spojrzeć na oferty + popytać kilku użytkowników obydwu sieci – to tak by the way 😉

  1. Myślałem o przejściu do Play i nawet kupiłem sobie testową kartę sim do sprawdzenia właśnie tych usług. Potem policzyłem czy mi się to opłaca, ale jednak Orange wyszło korzystniej. To pewnie zależy od tego, co kto robi na telefonie, a pozatym, test robiłem jakiś rok temu lub i nawet wcześniej, więc nie wiem czy wprowadzili coś ciekawego. Pamiętam, że bardzo zachwalałem 365 dni ważności konta w Play, lecz więcej nie było ciekawych rzeczy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge