Odblokowywanie bootloadera w OnePlus One bez nabijania licznika i czyszczenia

Odblokować bootloader komendą fastboot oem unlock każdy umie, ale co jeśli nie chcemy nabijać licznika jego odblokowań oraz stracić danych? Z pomocą przychodzi bardzo przyjazne narzędzie.

OnePlus One Toolkit by manudroid19

Jeszcze na początku zabawy z OnePlus One nie zrobiono takiego potężnego narzędzia. Jeśli ktoś jest ciekawy jak wcześniej robiło się to bez narzędzia, to zapraszam do tematu na forum XDA-Developers.

Wracając do Toolkit’a, jego użycie jest banalne. Pobierz go stąd (v2.0), ale najnowszą wersję znajdziesz w tym temacie. Jeśli masz konto na XDA koniecznie kliknij tam Thanks!

OnePlus One Toolkit

Program wystarczy pobrać i uruchomić, więc nie muszę nic tłumaczyć.

Odblokowywanie Bootloadera

  1. Uruchom program
  2. Podłącz OnePlus One do komputera
  3. Jeśli go nie wykryje, to spróbuj zainstalować sterowniki do ADB (Manage Drivers)
  4. Wybierz Unlock Bootloader w drugiej sekcji – Method 2 (Experimental)

Po tym zabiegu bootloader w Twoim telefonie powinien być odblokowany. Metoda jest bezpieczna (wiele osób z niej korzystało i nie było negatywnych efektów) i dużo lepsza, niż pierwsza, bo nie tracisz danych i licznik odblokowań nie jest nabijany. Teoretycznie przez odblokowanie bootloadera gwarancji się nie traci, ale czasem lepiej jest zachować ładną wartość „0” – np. do sprzedaży, czy oddawania do ich serwisu. Jeśli będziesz miał „0”, to nie będą Ci wmawiać, że sam ucegliłeś telefon i to już nie podlega gwarancji. Kombinowanie, ale przezorny zawsze ubezpieczony 😉

Grafika

2 komentarzy do “Odblokowywanie bootloadera w OnePlus One bez nabijania licznika i czyszczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge