Pobieranie całej playlisty i pojedyńczych utworów z YouTube

YouTube jest chyba każdemu znanym serwisem, na którym znajdziemy całą masę filmów. Oprócz tego, wiele osób umieszcza tam swoje utwory muzyczne konwertując je na film, czyli zazwyczaj dodając jakiś obrazek w tle. Ja jednak wolę słuchać muzyki znajdującej się bezpośrednio na komputerze, ponieważ mam tam swoją własną bibliotekę, mogę zaznaczać, które utwory podobają mi się najbardziej i potem dostosowywać do tego ich odtwarzanie. Do tego niestety, trzeba najpierw tą muzykę mieć, a czesto dobre i świeże utwory znajdują się na YouTube.

Jak pobrać piosenkę (utwór) z YouTube?

Najprościej skorzystać z darmowego konwertera na stronie youtube-mp3.org. Obsługa tego serwisu chyba nie może być prostrza: wklejamy link, klikamy „Konwertuj wideo” i po chwili klikamy „Pobierz”.

Niestety nie wszystkie filmy dają się przekonwertować. Na szczęście, istnieją też inne konwertery, m.in:
mp3avi.com
vidtomp3.com
flvto.com
video2mp3.net

Jak pobrać całą Playlistę z Youtube?

Tutaj pojawiają się schody. Nie znam żadnej strony WWW, która pozwoliłaby na pobranie całej playlisty za jednym kliknięciem. Jednakże nie znaczy to, że jest to niemożliwe!
Aby pobrać Playlistę z Youtube wystarczy ściągnąć jeden dodatkowy program, który ma w sobie taką funkcję. Ja bardzo polecam Free YouTube to MP3 Converter stworzonego przez DVDVideoSoft.

Aby go użyć, musimy mieć jeden filmik z YouTube, lub całą listę odtwarzania. Ja skupię się na tym drugim.

Aby znaleźć jakąś Playlistę, logicznie musimy wybrać opcję Playlisty w Filtrach wyszukiwania na YouTube.

Wyszukiwanie Playlisty na YouTube

Wyszukiwanie Playlisty na YouTube

Równie dobrze, możemy wejść na czyjś kanał na YouTube i wybrać gotową listę utworzoną przez użytkownika. Dla przykładu będzie to „Selection” z kanału OnlyChillstep.

Wybieranie gotowej Playlisty z kanału uzytkownika

Wybieranie gotowej Playlisty z kanału uzytkownika

Gdy już ukaże nam się okienko filmiku, a obok na liście utwory do wybrania możemy być pewni, że jesteśmy na liście odtwarzania jakiegoś użytkownika. Jeśli zrobiłeś tak, jak opisałem w drugiej metodzie, to także jesteś w dobrym miejscu.
W pierwszym przypadku adres to np.: http://www.youtube.com/watch?v=EPakqTBt47k&list=PL646AAC01A434EADA&index=1
W drugim: http://www.youtube.com/playlist?list=PL646AAC01A434EADA

Ok, mamy playlistę. Teraz przejdźmy do ustawiania programu. Po instalacji, która przebiega normalnie (pamiętajcie, aby wybierać zaawansowaną instalację, żeby nie instalować zbędnych bajerów, oraz odznaczcie akceptacje regulaminu i tym podobne przy TuneUp Utillities i HotspotShield) program nam się uruchomi. Jeśli nie mamy .NET Framework 4, to sam się zacznie pobierać. Gdy wreszcie się uruchomi, musimy wkleić adres Playlisty. Najpierw skopiujmy ją z pola adresu w przeglądarce, a wklejmy klikając w naszym programie „Wklej”. Jeśli lista odtwarzania jest długa, to musimy poczekać około minuty, aż się całkowicie zeskanuje. Na samym dole wybieramy jakość pobieranego materiału. Im więcej Kbit/s tym lepsza jakość, lecz wtedy plik zajmuje wtedy dużo więcej miejsca, więc i dłużej się ściąga. Domyślnie, pliki są pobierane do folderu \Dokumenty\Muzyka. Można to zmienić w Narzedzia -> Opcje -> Wyjście.

Jeśli już wszystko ustawiliśmy, możemy zacząć pobieranie klikając „Pobierz”. Chyba wszystko jasne.

Jak pobrać cały film z YouTube?

Do tego wystarczy użyć strony WWW mp3avi.com. Wklejamy tam link do filmu na YouTube, wybieramy „Video”. Musimy także wybrać jakość filmu. Jeśli chcemy najwyższą, to wybieramy „Personal Computer – PC” i najwyższą z możliwych po prawej.

Niestety dłuższe filmy nie będą mogły być pobrane. Do tego, musimy użyć Free YouTube Download. Nie muszę wyjaśniać jak używać tego programu, bo proces jest taki sam jak przy pobieraniu całych playlist, bo program jest także od DVDVideoSoft.

12 komentarzy do “Pobieranie całej playlisty i pojedyńczych utworów z YouTube

  1. Ten program jest fajny , ale Pobiera playliste do 20 utworow , poniewaz wieksza ucina i pobiera pierwsze 20 🙂

  2. Jest jszcze jeden serwis dający możliwość ściągnięcia filmików i playlist (nie tylko z YT, również z wielu innych tego typu serwisów, w tym pornograficznych 😉 ) – savefrom.net

    1. Nie uwzględniałem tego serwisu, bo pobieranie nie jest zbyt wygodne. Gdy lista odtwarzania ma nawet 30 utworów, wyklikanie „Download”, a potem kliknięcie na link, może zająć naprawdę sporo czasu, a nie o to w tym chodzi. Dodatkowo, da się pobrać plik tylko jako film, a nie warto bawić się potem w konwersje plików, ewentualnie w według mnie ustawianie dziwnych playlist na komputerze z filmami i muzyką jednocześnie. Jednakże strona może się komuś przydać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge