Przejścia między nju, a Orange (Orange do Nju, Nju do Orange)

Przechodzenie między tymi sieciami powinno być proste – w końcu mają jednego właściciela. Inna sprawa, że po sieci jest rozrzuconych pełno informacji, a wiele z nich okazują się być nieprawdziwe. Nie wiem czy wynika to ze zmian, wprowadzonych w sieciach, czy z niewiedzy piszących, ale od razu napiszę, że informacje podane w tym wpisie, są aktualne na dzień 22 grudnia 2014r. Jeśli to co napiszę, nie będzie wkrótce działało, to po prostu napiszcie w komentarzu lub w mailu, a będę wiedział, że muszę to poprawić.

Jak przejść z Nju Mobile do Orange?

Powrót do Orange wygląda tak, jakbyśmy byli aktualnie w innej ofercie Orange. Ale nie jesteśmy.

Musimy wysłać SMS o treści „OPOP” na numer „601”.

Czemu akurat „OPOP”? Bo oznacza to, że chcemy przejść do Orange POP. Ale czemu akurat Orange POP? Bo sprawdziłem z Orange YES i nie działało, dlatego zostawiam informację sprawdzoną przezemnie. Potem nie będzie problemu, żeby przejść do innej taryfy.

Jak przejść z Orange do Nju Mobile?

To już jest prostsze. Informacja sprawdzana przezemnie kiedyś, ale za to konsultantka ją potwierdziła.

Aby przejść do Nju Mobile z Orange na kartę, należy wysłać SMS o treści „NJU” na numer „601”.

Całość wygląda bardzo podobnie, do zmiany oferty w Orange. Czego to sprawa? Tego, co opisałem we wstępie, czyli jednego właściciela tych dwóch sieci komórkowych.

23 komentarzy do “Przejścia między nju, a Orange (Orange do Nju, Nju do Orange)

 1. Witam mogę prosić o pomoc, chcę przenieść numer orange na kartę do nju na kartę, próbowałem różnie wysłałem SMS o treści NJU pod 601 w odpowiedzi dostałem nie prawidłowa treść, by zmienić ofertę w treści SMS wpisz 'nju’ pod nr. 601

 2. Jak NJU pojawiło się na rynku to wydawali się być bezkonkurencyjni. Później miałam problem podobny do OLI. To z mężem wzięliśmy ofertę z rachunkiem razem. Z teklamy wnioskowałam, że będzie nas to kosztowało 38 PLN/mc. ale okazało się, że jednak 48zł. Przebolałam to i płacę. Ale teraz myśłę o przejściu do Play bo za podobne pieniądze dają smartfony. 5gb to powinno mi wystarczyć.

 3. Witam
  Przejście z orange na kartę na nju na kartę (SMS o treści „NJU” na numer „601”. ) działa na 20/02/2016 bez problemu i w parę minut jesteśmy w nju.

  1. Przejście z orange na kartę na nju na kartę (SMS o treści „NJU” na numer „601”) chyba nie działa. Wysłałem sms godzinę temu i ani widu ani słychu ze strony orange żeby coś się miało wydarzyć

 4. wykonałem przejście z nju do orange, wysłanie sms o treści „OPOP” na numer „601” zadziałał na dzień 2016-01-04, mimo iż na ten dzień w ofercie orange nie ma „OPOP”, pozdrawiam

 5. Ostatnio Orange się psuje, i jak dla mnie nie mają oferty która by była korzystna i drogie telefony w porównaniu do sieci Play. Za kilka dni kończy się umowa w Play i nadal tam zostaje, a NJU nie ufam.

  1. Gadka szmatka . Zależy od podejścia . Od konsultanta . Od oferty . Nie generalizuj … tylko orange daje ci w ofercie za pare dyszek roaming internet i telefon . Play miał to wycofał . W play jak mnie dymneli to z 9.90 zrobilo sie 150

 6. NJU to ciekawa sprawa, ale uważam że Orange jest lepszy i zamierzam do niego przejść. Czy ktoś sprawdzał kody, działają?

  1. Jeśli oferta Ci pasuje, to jak najbardziej. Warto wyliczyć ile dokładnie wydajesz w swojej taryfie i ile byś wydawał będąc w nju. Jeśli wyjdzie taniej, a nie martwi Cię brak telefonów przy zawieraniu umowy, to śmiało bierz.

  2. NJU to absolutne klamstwo ! Miało być 29zł miesięcznie w usłudze WSZYSTKO KOMÓRKOWE, a po włączeniu tejże usługi dostaje smsa z nju że od tej chwili opłaty będą pobierane zgodnie z cennikiem a po wykorzystaniu tych 29zl do końca cyklu usługi nie zapłacę ani złotówki więcej po czym po 2 tyg, gdy wykorzystałam środki przyszedł sms z nju że od tej chwili dzwonię bez limitu na stacjonarne…i tyle. Aby móc dzwonić na kom.,smsowac i mmsowac musialam się doladowac jeszcze za ponad 11 zl, a po wykorzystaniu tychże 11zl, dzień przed końcem usługi przyszedł sms z nju ze od tej pory moge korzystać bez limitu ze wszystkiego. Następnego dnia znow sms z nju, ze skończyła się usługa i… trzba się załadować za 29zl, aby móc ją znów włączyć ! NACIĄGACZE a nie oferta ! Nigdy w zyciu nie spotkalam się z tak jawnym oszustwem w żadnej sieci. Zmieniam na inną, choć w nju jestem od niadawna. NIE POLECAM !!!
   Ola ostatnio skrobnął…valueMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge